foto1
Snorkeling
foto1
Płetwonurkowanie
foto1
Nurkowanie wrakowe
foto1
Nurkowanie głębokie
foto1
Nurkowanie jaskiniowe
Tel. 660 423 227

42-582 Rogoźnik, Łączna 15

Centrum Nurkowe

<img src="http://www.adobe.com/images/shared/download_buttons/get_flash_player.gif" alt="Get Adobe Flash player" />


Warsztaty nurkowe

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty nurkowe i doskonalenie technik nurkowania.

Czytaj dalej

Warsztaty pierwszej pomocy

Nabycie wiedzy i umiejętności z pierwszej pomocy przedmed., postępowania sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Czytaj dalej

Wspólne treningi biegowe nurków

Zaczynasz przygodę z bieganiem? Chcesz doskonalić technikę i umiejętności biegowe? Preferujesz zdrowy tryb życia? Zapraszamy. Będzie ciekawie i z pozytywną energią.

Czytaj dalej

Pozostałe

Pozostałe.

Czytaj dalej

joomplu:414W dniach 30.04 - 03.05.2016 r. odbyła się wyprawa nurkowa do Jastarni. OW Krystianek były naszą bazą noclegową. Pogoda zapowiadała się bardzo dobrze, prognozy przewidywały temperaturę w okolicy 15 stopni i brak opadów. Przewidywania sprawdziły się.

W sobotni poranek udaliśmy się na pierwszego nura. Z CN Jasa wypłynęliśmy Białą Orką razem z warszawską ekipą i "kapitanem Stage'm" zwiedzać Ścigacz okrętów podwodnych ORP Groźny. Jest to wrak, którego nie sposób pominąć podczas wizyty w Zatoce Gdańskiej. Znajduję się na głębokości 18 m, ma ok 50 m długości i jest idealny na początek ze względu na brak niebezpieczeństw, takich jak sieci czy prądy wodne. Następny był Trałowiec ORP Delfin. Nieco głębiej, bo poniżej 20 m, zachwyca dobrze zachowanym kadłubem i częścią nadbudówki. Na zakończenie dnia, z głowami pełnymi podwodnych wspomnień, wspólnie usiedliśmy przy grillu, by podzielić się wrażeniami.

Niedziela 1 maja święto pracy. Mimo to świat nurkowy działał pełną parą. Godzina 11, po omówieniu planu nurkowego weszliśmy na łódź w helskim porcie, gotowi do kolejnych podwodnych penetracji. Na cel obraliśmy Kuter łącznikowy K18 Bryza, znajdujący się na głębokości 20 m. Do Bryzy można również popłynąć z płetwy. Wnętrze zostało specjalnie przygotowane na potrzeby nurków. Popołudniem zaatakowaliśmy rozrzucony na obszarze kilkudziesięciu metrów Niszczyciel ORP Wicher, mieliśmy bardzo dobrą wizurę, kawałki wraku, które mieliśmy okazję zobaczyć były zaledwie 6 m pod powierzchnią i można było rzucić na niego okiem nawet przed zanurzeniem. Kapitan łodzi śmiał się, że skoro go zobaczyliśmy to możemy już wracać :-). Wrak zrobił na nas wrażenie, dzięki niewielkiej głębokości, piaszczystemu dnu i docierającemu tam światłu świetnie nadawał się do ćwiczeń związanych z orientowaniem pod wodą za pomocą kompasu oraz do poręczowania - za względu na mnogość leżących, w pewnej od siebie odległości, elementów. Jednak należało zachować szczególną ostrożność, by uniknąć uszkodzenia sprzętu o ostre krawędzie. Kolejnym zagrożeniem były pozostawione pozrywane sieci rybackie.

Na poniedziałek zostawiliśmy wraki na większych głębokościach, oba poniżej 32 m.  Na pierwszy ruszyliśmy z Helu. Była to Kanonierka KFK 532, trudna ze względu na występujące prądy. Mimo zupełnej ciemności na ok 20 m sam wrak okazał się być doskonale widoczny. Doskonała wizura umożliwiła nakręcenie kilku ciekawych filmów. Temp. wody wynosiła 7stopni.

Następnie z  portu w Jastarni uderzyliśmy na Okręt podwodny ORP Ślązak "Malutka". Nie mogliśmy się doczekać, szczególnie że rok wcześniej z powodu złej pogody kapitanat odwołał naszą wyprawę właśnie na ten wrak. Stanowił on dla nas przysłowiową wisienkę na torcie. Nie zawiedliśmy się. Dobra wizura, wrak jak malowany, "prosiak" puszczony idealnie na środek okrętu. Wrak zachwyca swoim pierwotnym kształtem, szczególnie przyzwoicie zachowanym kioskiem. Ze względu na duży ruch promowy, rybacki oraz turystyczny przed każdym wynurzeniem "strzelaliśmy" bojkę, aby w pełni bezpiecznie wynurzyć się i dopłynąć na pokład Białej Orki.

Partnerzy

tekst do uzupełnienia...