foto1
Snorkeling
foto1
Płetwonurkowanie
foto1
Nurkowanie wrakowe
foto1
Nurkowanie głębokie
foto1
Nurkowanie jaskiniowe
Tel. 660 423 227

42-582 Rogoźnik, Łączna 15

Centrum Nurkowe

<img src="http://www.adobe.com/images/shared/download_buttons/get_flash_player.gif" alt="Get Adobe Flash player" />


Warsztaty nurkowe

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty nurkowe i doskonalenie technik nurkowania.

Czytaj dalej

Warsztaty pierwszej pomocy

Nabycie wiedzy i umiejętności z pierwszej pomocy przedmed., postępowania sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Czytaj dalej

Wspólne treningi biegowe nurków

Zaczynasz przygodę z bieganiem? Chcesz doskonalić technikę i umiejętności biegowe? Preferujesz zdrowy tryb życia? Zapraszamy. Będzie ciekawie i z pozytywną energią.

Czytaj dalej

Pozostałe

Pozostałe.

Czytaj dalej

joomplu:114W środę (21.10.2015 r.) na basenie w Siemianowicach Śląskich odbyły się zajęcia praktyczne z kursu Rescue Diver. Uczestnicy zapoznali się z procedurami ratowniczymi podczas zaginięcia nurka. Wykorzystali jeden ze wzorców poszukiwawczych. Omówiona i przećwiczona została procedura "po okręgu", polegająca na pływaniu po kole delikatnie zwiększając promień za pomocą linki, którą kontroluje drugi nurek. W momencie natrafienia na poszkodowanego osoba podejmująca akcję, daje znać partnerowi (gwałtowne szarpnięcia linki) o dołączeniu do zaginionego nurka. Po czym asekurując poszkodowanego, w drodze na brzeg, udzielają poszkodowanemu należytej pomocy.

Uczestnicy przećwiczyli kolejne elementy kursu Rescu Diver, który jest ważnym i podstawowy krokiem dla każdego płetwonurka, który chce rozwinąć swoje umiejętności poza poziom nurkowania rekreacyjnego. Kurs PADI Nurka Ratownika jest pierwszym wymaganiem stawianym podczas kursów na stopnie zawodowe np. PADI Divemaster, Asystent Instruktora czy Instruktora PADI.

Partnerzy

tekst do uzupełnienia...